Cyberpunk by industrialist

Cyberpunk

# Movie Title Rating Overall Add
1. Blade Runner 3.5/4 3.2/4
2. Natural City N/A 2.4/4
3. 12 Monkeys 2.5/4 3.1/4
4. Robot Stories N/A 2.4/4
5. Metropolis ( Metoroporisu ) N/A 2.8/4
6. New Rose Hotel N/A 2.6/4
7. Johnny Mnemonic 1.5/4 2.1/4
8. Avalon (2001) 3.0/4 2.5/4
9. Gattaca 3.0/4 2.9/4
10. Gunhed ( Ganheddo ) N/A 2.4/4
11. Tetsuo, the Iron Man 3.5/4 2.4/4
12. Tetsuo II: Bodyhammer 3.0/4 2.9/4
13. THX 1138 N/A 2.7/4
14. Tron 2.0/4 2.8/4
15. eXistenZ N/A 2.6/4
16. Immortel ( ad vitam ) N/A 1.6/4
17. Until the End of the World ( Bis ans Ende der Welt ) N/A 2.6/4
18. Ghost in the Shell 2: Innocence 2.5/4 2.7/4
19. Ghost in the Shell ( Kôkaku kidôtai ) 2.5/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name