Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Spider-Man: Into the Spider-Verse | 4.0/4 | 3.6/4 | |
| 6. | Hot Fuzz | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Interstellar | N/A | 3.2/4 | |
| 9. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 11. | Paddington 2 | 4.0/4 | 3.2/4 |



