Ranking Denis Villeneuve Movies by Logan D. McCoy

Ranking Denis Villeneuve Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Prisoners (2013) 4.0/4 3.2/4
2. Dune (2021) 4.0/4 3.2/4
3. Arrival (2016) 4.0/4 3.2/4
4. Dune: Part Two 4.0/4 3.2/4
5. Incendies 4.0/4 3.2/4
6. Blade Runner 2049 3.5/4 3.3/4
7. Sicario 3.5/4 3.2/4
8. Polytechnique 3.5/4 3.0/4
9. Maelstrom ( Maelström ) 3.0/4 3.0/4
10. Enemy (2014) 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name