Johnny Depp Movies(He IS ALWAYS GREAT)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Alice in Wonderland (2010) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Chocolat (2000) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Pirates of the Caribbean: At Worlds End | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Secret Window | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Charlie and the Chocolate Factory | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Corpse Bride | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Edward Scissorhands | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Finding Neverland | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | What's Eating Gilbert Grape | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Sleepy Hollow | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | The Libertine (2005) | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 15. | Public Enemies | N/A | 2.7/4 |



