Top Horror
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Texas Chainsaw Massacre (2003) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 2. | The Hills Have Eyes (2006) | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Fright Night (1985) | N/A | 2.8/4 | |
| 4. | Demons ( Dèmoni ) (1986) | N/A | 2.7/4 | |
| 5. | The Devil's Rejects | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Night of the Living Dead (1968) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Re-Animator | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Hellraiser (1987) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Jaws | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Dawn of the Dead (1979) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | A Nightmare on Elm Street (1984) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 13. | The Evil Dead (1983) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 14. | The Omen (1976) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | An American Werewolf in London | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 16. | The Devil Rides Out | 3.5/4 | 2.7/4 |



