Movies watched 2016
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Obvious Child | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Crimson Peak | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Inherent Vice | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | The Martian | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Final Girls (2015) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | American Ultra | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 7. | The Transporter Refueled | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 8. | Hitman: Agent 47 | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 9. | Sleeping with Other People | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Amy (2015) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Sisters (2015) | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Deadpool | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Shelter (2015) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Spotlight | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 15. | The Dressmaker (1988) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 16. | The Diary of a Teenage Girl | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Hail, Caesar! (2016) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 18. | Freaks of Nature | 2.0/4 | 2.6/4 |



