2005 by Jane

2005

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pride and Prejudice (2005) 4.0/4 2.9/4
2. Batman Begins 4.0/4 3.1/4
3. Walk the Line 4.0/4 3.1/4
4. Serenity (2005) 4.0/4 3.0/4
5. Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit 3.5/4 2.8/4
6. The New World (2005) 3.5/4 2.7/4
7. Kingdom of Heaven 3.5/4 2.7/4
8. Everything is Illuminated 3.5/4 2.8/4
9. Match Point 3.5/4 2.8/4
10. The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe 3.0/4 2.8/4
11. Corpse Bride 3.0/4 2.8/4
12. Harry Potter and the Goblet of Fire 3.0/4 3.0/4
13. Charlie and the Chocolate Factory 3.0/4 2.6/4
14. King Kong (2005) 2.5/4 2.7/4
15. Elizabethtown 2.5/4 2.2/4
16. Madagascar 2.5/4 2.7/4
17. Mr. and Mrs. Smith (2005) 2.5/4 2.5/4
18. Sisterhood of the Traveling Pants 2.0/4 2.6/4
19. The War of the Worlds (2005) 2.0/4 2.6/4
20. The Brothers Grimm 2.0/4 2.4/4
21. Monster-in-Law 1.5/4 2.2/4
22. The Legend of Zorro 1.0/4 2.4/4
23. Fantastic Four (2005) 1.0/4 2.1/4
24. Deuce Bigalow: European Gigolo 1.0/4 1.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name