Top Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Casablanca | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | The Shining (1980) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 |



