top 10 best thriller movies of all time by anderson100

top 10 best thriller movies of all time

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
2. The Sixth Sense 4.0/4 3.2/4
3. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
4. Jaws 4.0/4 3.2/4
5. Dog Day Afternoon 4.0/4 3.2/4
6. Oldboy ( Oldeuboi ) 4.0/4 3.2/4
7. American Psycho 4.0/4 3.0/4
8. Primal Fear 4.0/4 3.1/4
9. A Few Good Men 4.0/4 3.0/4
10. Collateral 4.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name