top 10 best fantasy movies of all time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Hobbit: An Unexpected Journey | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Spider-Man | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Curious Case of Benjamin Button | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Beauty and the Beast ( belle et la bĂȘte, La - 1946 ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Watchmen | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Hellraiser (1987) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Conan the Barbarian (1982) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Let Me In | 4.0/4 | 2.9/4 |



