Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Seven Samurai, The ( Shichinin no samurai ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Donnie Darko | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 8. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 |



