Best of 1995 by Monnie1976

Best of 1995

# Movie Title Rating Overall Add
1. Braveheart (1995) 3.0/4 3.2/4
2. Se7en 4.0/4 3.3/4
3. Toy Story 4.0/4 3.3/4
4. Before Sunrise 3.0/4 3.1/4
5. Leaving Las Vegas 4.0/4 3.0/4
6. Die Hard: With a Vengeance 3.0/4 2.9/4
7. Dolores Claiborne 3.0/4 2.8/4
8. A Walk in the Clouds 3.0/4 2.8/4
9. Outbreak 4.0/4 2.7/4
10. Clueless 3.0/4 2.7/4
11. While You Were Sleeping 4.0/4 2.6/4
12. Murder in the First 3.0/4 2.7/4
13. Tales from the Crypt: Demon Knight 3.0/4 2.7/4
14. Copycat 3.0/4 2.6/4
15. Higher Learning 3.0/4 2.6/4
16. Now and Then 3.0/4 2.5/4
17. Grumpier Old Men 3.0/4 2.5/4
18. Mighty Aphrodite 3.0/4 2.5/4
19. Something to Talk About 3.0/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name