Top 12 Foreign Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Umbrellas of Cherbourg, The ( parapluies de Cherbourg, Les ) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Grave of the Fireflies ( Hotaru no haka ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Funny Games (1997) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Nuovo cinema Paradiso | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | 400 Blows, The ( quatre cents coups, Les ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Young Girls of Rochefort, The ( Demoiselles de Rochefort, Les ) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Suspiria (1977) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Wages of Fear, The ( salaire de la peur, Le ) (1953) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Rashômon | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Let the Right One In ( Låt den rätte komma in ) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Winter Light ( Nattvardsgästerna ) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Nine Queens ( Nueve reinas ) | 3.5/4 | 2.8/4 |



