Top Movies of 2014 by Gabe

Top Movies of 2014

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Grand Budapest Hotel 3.0/4 3.3/4
2. Whiplash (2014) 3.5/4 3.4/4
3. The84Draft N/A 2.0/4
4. Bad Boys (2014) 3.5/4 2.5/4
5. John Wick 3.0/4 3.1/4
6. Boyhood 3.0/4 3.1/4
7. Big Hero 6 3.5/4 3.2/4
8. Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) 3.0/4 3.2/4
9. X-Men: Days of Future Past 3.5/4 3.2/4
10. Feast (2014) 3.0/4 3.1/4
11. A Million Ways to Die in the West 2.5/4 2.4/4
12. And the Oscar Goes To... 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name