Top Crime
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Casino | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Goodfellas | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Chinatown | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Double Indemnity | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | L.A. Confidential | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Maltese Falcon (1941) | 3.5/4 | 3.2/4 |




