Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Enter the Dragon | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Purple Rain | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Madea Goes to Jail | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 4. | Think Like a Man | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Madea's Family Reunion | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Beauty Shop | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Unconditional | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Rush Hour (1998) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | All About the Benjamins | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 10. | Rush Hour 2 | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Rush Hour 3 | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Friday | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Norbit | 4.0/4 | 1.5/4 | |
| 14. | Brave (2012) | 4.0/4 | 2.9/4 | 



