Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Everything is Illuminated | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Donnie Darko | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Batman Begins | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Forrest Gump | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 11. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Schindler's List | 3.5/4 | 3.4/4 |



