Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Cloverfield | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Korowód | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | There Will Be Blood | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Love Actually | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | 1408 | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | I Now Pronounce You Chuck & Larry | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 7. | Paradise Now | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Teddy Bear ( Mis ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Edward Scissorhands | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Gone Baby Gone | N/A | 3.0/4 | |
| 11. | Stir of Echoes | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Beowulf & Grendel | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 13. | Planes, Trains & Automobiles | 2.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | The Big Lebowski | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Welcome to Sarajevo | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 16. | Underground (1996) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 |



