Top Action Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lethal Weapon | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Die Hard 2: Die Harder | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Hard Boiled ( Lat sau san taam ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Mad Max 2: The Road Warrior | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | RoboCop (1987) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Kill Bill: Volume 1 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Rambo: First Blood | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Mission: Impossible - Ghost Protocol | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | The Rock | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | The Bourne Identity (2002) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Once Upon a Time in Mexico | 4.0/4 | 2.6/4 |



