My Favorite Films Of 1993 by Lee

My Favorite Films Of 1993

# Movie Title Rating Overall Add
1. Schindler's List 4.0/4 3.4/4
2. In the Name of the Father (1993) 4.0/4 3.0/4
3. Tombstone 4.0/4 3.1/4
4. Dazed and Confused 4.0/4 3.0/4
5. Alive (1993) 4.0/4 2.7/4
6. True Romance 4.0/4 3.1/4
7. The Fugitive (1993) 3.0/4 3.1/4
8. Hard Target 4.0/4 2.3/4
9. Jurassic Park 4.0/4 3.2/4
10. Falling Down 4.0/4 2.9/4
11. Demolition Man 3.0/4 2.6/4
12. The Firm (1993) 4.0/4 2.7/4
13. Judgment Night 4.0/4 2.5/4
14. Menace II Society 4.0/4 3.0/4
15. Army of Darkness 4.0/4 3.0/4
16. Fire in the Sky 4.0/4 2.6/4
17. So I Married an Axe Murderer 4.0/4 2.4/4
18. A Bronx Tale 4.0/4 3.0/4
19. Cliffhanger (1993) 4.0/4 2.6/4
20. The Program (1993) 3.5/4 2.5/4
21. Point of No Return 4.0/4 2.6/4
22. Dragon: The Bruce Lee Story 3.0/4 2.8/4
23. Kalifornia 3.0/4 2.7/4
24. Sliver 4.0/4 2.2/4
25. The Good Son 3.0/4 2.4/4
26. CB4 3.0/4 2.4/4
27. Grumpy Old Men 3.0/4 2.7/4
28. Mrs. Doubtfire 4.0/4 2.7/4
29. Indecent Proposal 3.0/4 2.4/4
30. Hot Shots! Part Deux 2.5/4 2.3/4
31. Last Action Hero 3.0/4 2.2/4
32. Mad Dog and Glory 2.5/4 2.5/4
33. Man Without a Face (1993) 3.0/4 2.7/4
34. Sniper (1993) 3.0/4 2.2/4
35. Striking Distance 2.5/4 2.3/4
36. Son in Law 2.0/4 2.0/4
37. The Temp 2.5/4 1.8/4
38. This Boy's Life 3.0/4 2.7/4
39. The Three Musketeers (1993) 2.0/4 2.5/4
40. Untamed Heart 2.5/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name