Woody Allen : Films I love
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Woody Allen: A Documentary | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Small Time Crooks | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Annie Hall | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Match Point | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Manhattan | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Midnight in Paris (2011) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Crimes and Misdemeanors | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Vicky Cristina Barcelona | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Everyone Says I Love You | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Whatever Works | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Everything You Always Wanted to Know About Sex* But Were Afraid to Ask | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Take the Money and Run | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | New York Stories | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 14. | Melinda and Melinda | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 15. | Bullets Over Broadway | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 16. | Husbands and Wives | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | Zelig | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Hannah and Her Sisters | 3.0/4 | 3.0/4 |



