The Best Al Pacino Performances
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Glengarry Glen Ross | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Dog Day Afternoon | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Donnie Brasco | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Dick Tracy (1990) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 5. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 6. | Scent of a Woman (1992) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Serpico | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Devil's Advocate, The ( Teufels Advokat, Des ) | N/A | 2.4/4 | |
| 9. | Carlito's Way | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Godfather: Part II | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 11. | The Insider | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Scarecrow (1973) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 13. | City Hall | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Scarface (1983) | 3.0/4 | 3.2/4 | 



