Ranked: Kubrick Films by Jase

Ranked: Kubrick Films

# Movie Title Rating Overall Add
1. A Clockwork Orange 4.0/4 3.1/4
2. Barry Lyndon 4.0/4 3.2/4
3. Full Metal Jacket 4.0/4 3.2/4
4. 2001: A Space Odyssey 4.0/4 3.1/4
5. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
6. Spartacus 3.5/4 3.1/4
7. Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 3.5/4 3.2/4
8. Lolita (1962) 3.5/4 3.0/4
9. Eyes Wide Shut 3.5/4 2.6/4
10. Killer's Kiss 3.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name