Best Underrated Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Cobra (1986) | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 2. | Gettysburg | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Punisher: War Zone | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 4. | Observe and Report | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Beowulf (1999) | 3.5/4 | 2.0/4 | |
| 6. | Starship Troopers | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | The Matrix Reloaded | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning | 3.5/4 | 1.9/4 | |
| 9. | Swordfish | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 10. | Halloween 3: Season of the Witch | 3.0/4 | 1.9/4 | |
| 11. | The Phantom (1996) | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 12. | The Dead Pool | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 13. | Batman Forever | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 14. | Alien 3 | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Harley Davidson and the Marlboro Man | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 16. | A Nightmare on Elm Street (2010) | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 17. | The Postman (1997) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 18. | Jason X | 3.0/4 | 1.7/4 |
Recent Comments
SIngli6 - wrote on 10/28/11 at 07:39 PM CT
Best Underrated Movies comment
I agree with your selection of 'The Matrix Reloaded'. A very underrated film.




