Most Underrated Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | A.I. Artificial Intelligence | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Waterworld | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 3. | Legends of the Fall | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Pee Wee's Big Adventure | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Ghost Dog: Way of the Samurai | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Mission to Mars | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Indiana Jones and the Temple of Doom | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | The Color of Money | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Dark City (1998) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Born on the Fourth of July | 4.0/4 | 2.8/4 |
Recent Comments
Unknown - wrote on 06/04/12 at 04:07 AM CT
Most Underrated Movies comment
Couldn't agree more with A.I. and Dark City.
Holas - wrote on 04/24/09 at 11:52 AM CT
Most Underrated Movies comment
i can't believe you gave A.I. 4 stars, really. where did that movie intend on going. what the hell was up with the blue fairy, or what ever. i took a date to that movie and then after never spoke to her again because she would always remind me of that piece of crap.
The Scripted - wrote on 04/06/09 at 08:13 PM CT
Most Underrated Movies comment
Waterworld is awesome and that's all I have to say about that! :-) Oh and Mission to Mars was pretty cool as well! Nice list. ~The Scripted~






