Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Die Hard | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Smilla's Sense of Snow | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | The Bourne Identity (2002) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Bourne Supremacy | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Pirates of the Caribbean: At Worlds End | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Thor | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Highlander | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Highlander II | 3.5/4 | 1.8/4 | |
| 12. | Independence Day (1996) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | The Transformers (2007) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Hitman (2007) | N/A | 2.2/4 | |
| 15. | I Am Number Four | 4.0/4 | 2.5/4 |



