Top Horror/Thriller Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Split (2017) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Scream (1996) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Scream 2 | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 4. | Scream 3 | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 5. | Scream 4 | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | A Nightmare on Elm Street (1984) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Wes Craven's New Nightmare | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Last House on the Left (1972) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Red Eye | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Halloween (1978) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | I Know What You Did Last Summer (1997) | 3.5/4 | 2.2/4 |
Recent Comments
Armando Sanchez - wrote on 02/04/11 at 09:20 PM CT
Top Horror/Thriller Movies comment
good list. "swamp thing" and "the silence of the lambs" are true classics.you should review those two films.Im curious about what you think about the both of them.




