Top Foreign Films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | To Live ( Huozhe ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Hero ( Ying xiong ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Central Station ( Central do Brasil ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Monsoon Wedding | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | All About My Mother ( Todo sobre mi madre ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Water (2005) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | City of God ( Cidade de Deus ) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Audition ( Ôdishon ) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Lagaan: Once Upon a Time in India | 3.5/4 | 3.0/4 |



