Actresses: Zooey Deschanel
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Almost Famous | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 2. | (500) Days of Summer | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Elf | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Yes Man | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Eulogy | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 6. | The Hitchhiker's Guide to the Galaxy | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 7. | The Good Girl (2002) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Manic | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | All the Real Girls | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Failure to Launch | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 11. | The New Guy (2002) | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 12. | Winter Passing | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 13. | Abandon (2002) | 1.5/4 | 2.0/4 | |
| 14. | The Happening (2008) | 1.5/4 | 1.9/4 | 



