Top Fantasy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Wizard of Oz (1939) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Harvey | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Everything You Always Wanted to Know About Sex* But Were Afraid to Ask | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Bruce Almighty | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | The Stepford Wives (1975) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Oh, God! | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | All of Me (1984) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Stepford Wives (2004) | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 9. | Help! | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 |



