Top Horror Movie List by Shakingman

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Exorcist (1973) 4.0/4 3.1/4
2. King Kong (1933) 4.0/4 3.0/4
3. Night of the Living Dead (1968) 3.5/4 3.1/4
4. Friday the 13th (1980) 3.5/4 2.8/4
5. The Omen (1976) 3.5/4 2.9/4
6. Carrie (1976) 3.5/4 3.0/4
7. Alien 4.0/4 3.3/4
8. The Birds (1963) 3.5/4 3.1/4
9. An American Werewolf in London 3.5/4 2.9/4
10. Willard (1971) 3.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name