Top Movie List by Sandy Toksvik

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Blade Runner 4.0/4 3.2/4
2. Once Upon a Time in the West 4.0/4 3.2/4
3. The Royal Tenenbaums 4.0/4 2.9/4
4. The Cook, The Thief, His Wife, and Her Lover 3.5/4 2.7/4
5. Perfume: The Story of a Murderer 3.5/4 2.9/4
6. Stranger Than Fiction 3.5/4 2.8/4
7. Seven Samurai, The ( Shichinin no samurai ) 4.0/4 3.3/4
8. The Elephant Man 4.0/4 3.2/4
9. Ran 3.5/4 3.2/4
10. Sex, Lies, and Videotape 3.5/4 2.8/4
11. Red Beard ( Akahige ) 4.0/4 3.2/4
12. The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello 4.0/4 2.9/4
13. 12 Monkeys 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name