Top 10 Movies of 2016 by Pat

Top 10 Movies of 2016

# Movie Title Rating Overall Add
1. Swiss Army Man 3.5/4 3.0/4
2. Moonlight 3.5/4 3.3/4
3. Hacksaw Ridge 3.5/4 3.2/4
4. Manchester by the Sea 3.0/4 3.2/4
5. Lion (2016) 3.5/4 3.1/4
6. Indignation 3.5/4 2.8/4
7. Kubo and the Two Strings 3.5/4 3.3/4
8. Arrival (2016) 3.0/4 3.2/4
9. La La Land 3.0/4 3.1/4
10. Hunt for the Wilderpeople 3.0/4 3.2/4

Recent Comments

Pat
Pat
Producer

Pat - wrote on 12/27/16 at 03:20 PM CT

Top 10 Movies of 2016 comment

These are my final top 10 favorite movies of 2016!

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name