Top Cult Classic
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Memento | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Orgazmo | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 4. | The Goonies | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Dawn of the Dead (1979) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Night of the Living Dead (1968) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Repo Man (1984) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Freaks (1932) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Warriors (1979) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | The Brain That Wouldn't Die | 3.0/4 | 2.3/4 |
Recent Comments
The Film Rebel - wrote on 10/10/10 at 11:49 PM CT
Top Cult Classic comment
Gonna have to agree with MovieLover.
MovieLover - wrote on 01/24/09 at 09:16 PM CT
Top Cult Classic comment
i think that shawshank redemption is the number one movie on all your lists.





