Rewatched in 2015
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Dark Crystal | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Labyrinth (1986) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Jurassic Park | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | October Sky | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Hannibal (2001) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | The Nightmare Before Christmas | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Star Wars: The Clone Wars | 2.0/4 | 1.9/4 | |
| 10. | Star Wars: The Force Awakens | 4.0/4 | 3.1/4 |



