Top Fantasy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Beastmaster | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 2. | Legend (1986) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | The NeverEnding Story | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Big Fish (2003) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Princess Bride | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Willow | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Krull | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 8. | Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Willy Wonka & the Chocolate Factory | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Wizard of Oz (1939) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | The Dark Crystal | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Final Fantasy VII - Advent Children | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Seventh Seal, The ( Det Sjunde inseglet ) | 3.0/4 | 3.2/4 |
Recent Comments
Super Kev - wrote on 08/30/07 at 09:44 AM CT
Top Fantasy List comment
Once again, my two favs on this one will prolly alternate from time to time! What can i say? I love ferrets AND unicorns!




