Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Little Miss Sunshine | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Royal Tenenbaums | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Labyrinth (1986) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Cool Hand Luke | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Edward Scissorhands | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Elf | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Charlie and the Chocolate Factory | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Old School | 4.0/4 | 2.8/4 |



