Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Magnolia | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Godfather | 3.5/4 | 3.5/4 | |
| 8. | Jurassic Park | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Django Unchained | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Braveheart (1995) | 3.5/4 | 3.2/4 |



