Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Lion King (1994) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Incredibles | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Shrek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Jungle Book (1967) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | G.I. Joe: The Movie | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | The Nightmare Before Christmas | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Toy Story | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Toy Story 3 | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Wall-E | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Ice Age | 3.0/4 | 2.9/4 |
Recent Comments
Gabe - wrote on 07/27/07 at 01:27 PM CT
Top Animation List comment
Snow White has to be on the list, no, it's not a great movie, but for historical significance, it has to be there.




