Top Romance Movie List by enuscher

Top Romance

# Movie Title Rating Overall Add
1. Casablanca 4.0/4 3.3/4
2. Titanic (1997) 4.0/4 3.0/4
3. West Side Story (1961) 4.0/4 3.0/4
4. Sleepless in Seattle 4.0/4 2.7/4
5. Dear John 4.0/4 2.7/4
6. The Phantom of the Opera (2004) 4.0/4 2.6/4
7. Serendipity 4.0/4 2.7/4
8. An Affair to Remember 4.0/4 2.9/4
9. Tangled (2010) 4.0/4 3.1/4
10. Suspicion (1941) 4.0/4 2.8/4
11. The Vow (2012) 4.0/4 2.8/4
12. Holiday (1938) 4.0/4 2.9/4
13. North by Northwest 4.0/4 3.3/4
14. Charade (1963) 4.0/4 3.1/4
15. Sabrina (1954) 4.0/4 3.1/4
16. My Girlfriend's Boyfriend (2010) 4.0/4 2.6/4
17. How to Steal a Million 4.0/4 2.7/4
18. Clueless 3.5/4 2.7/4
19. Music and Lyrics 4.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name