Top Musical Movie List by Protozoid

Top Musical

# Movie Title Rating Overall Add
1. An American in Paris 3.0/4 2.8/4
2. Singin' in the Rain 3.0/4 3.2/4
3. A Hard Day's Night 3.5/4 3.0/4
4. This is Spinal Tap 3.5/4 3.1/4
5. The Blues Brothers 3.5/4 3.1/4
6. Phantom of the Paradise 3.0/4 2.5/4
7. Hedwig and the Angry Inch 3.5/4 2.8/4
8. A Mighty Wind 3.5/4 2.9/4
9. The Nightmare Before Christmas 3.0/4 3.1/4
10. Dancer in the Dark (2000) 3.5/4 3.0/4
11. Tommy (1975) 3.0/4 2.5/4
12. Little Shop of Horrors (1986) 3.0/4 2.7/4
13. Moulin Rouge (2001) 3.0/4 2.8/4
14. The Saddest Music in the World 3.5/4 2.6/4
15. Everyone Says I Love You 3.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name