1996 by Su Zany

1996

# Movie Title Rating Overall Add
1. Fargo (1996) 4.0/4 3.2/4
2. A Time to Kill (1996) 4.0/4 2.9/4
3. Independence Day (1996) 4.0/4 2.8/4
4. Jerry Maguire 0.5/4 2.8/4
5. Mission: Impossible 1.5/4 2.8/4
6. The Birdcage 4.0/4 2.7/4
7. The Long Kiss Goodnight 4.0/4 2.7/4
8. Courage Under Fire 3.0/4 2.7/4
9. Ransom (1996) 0.5/4 2.6/4
10. The Hunchback of Notre Dame (1996) 0.5/4 2.8/4
11. The First Wives Club 0.5/4 2.6/4
12. Twister (1996) 4.0/4 2.5/4
13. Tin Cup 0.5/4 2.5/4
14. Daylight (1996) 1.0/4 2.5/4
15. 2 Days in the Valley 4.0/4 2.7/4
16. Michael Collins 4.0/4 2.8/4
17. Phenomenon 4.0/4 2.5/4
18. Aladdin and the King of Thieves 4.0/4 2.5/4
19. Michael (1996) 4.0/4 2.5/4
20. The Craft 0.5/4 2.3/4
21. Eraser 4.0/4 2.5/4
22. Eye for an Eye 0.5/4 2.4/4
23. Chain Reaction (1996) 4.0/4 2.3/4
24. Multiplicity 0.5/4 2.3/4
25. The Truth About Cats & Dogs 0.5/4 2.4/4
26. Space Jam 4.0/4 2.3/4
27. The Fan (1996) 0.5/4 2.2/4
28. First Kid 0.5/4 2.3/4
29. One Fine Day 0.5/4 2.4/4
30. The Nutty Professor (1996) 0.5/4 2.2/4
31. City Hall 0.5/4 2.3/4
32. Tremors 2: Aftershocks 0.5/4 2.2/4
33. If These Walls Could Talk 2.0/4 2.4/4
34. Broken Arrow (1996) 0.5/4 2.2/4
35. Up Close & Personal 4.0/4 2.4/4
36. Diabolique (1996) 0.5/4 2.2/4
37. Mulholland Falls 0.5/4 2.3/4
38. The Juror 4.0/4 2.3/4
39. Jack 0.5/4 2.0/4
40. The Evening Star 0.5/4 2.0/4
41. Jingle All the Way 2.0/4 1.9/4
42. If Lucy Fell 0.5/4 1.9/4
43. Eddie 0.5/4 1.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name