Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Hunchback of Notre Dame (1996) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Rescuers Down Under | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Animal Farm (1954) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Princess and the Frog | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Ratatouille | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | How to Train Your Dragon (2010) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | An American Tail | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Anastasia (1997) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Watership Down | 3.5/4 | 3.0/4 |



