Best 2011 Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Warrior (2011) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Elite Squad: The Enemy Within ( Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro ) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | You Don't Know Jack | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Thor | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Rise of the Planet of the Apes | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | X-Men: First Class | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Captain America: The First Avenger | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Source Code | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Priest (2011) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 10. | Trust (2011) | 4.0/4 | 2.6/4 |



