Favorite Foreign Films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Let the Right One In ( Låt den rätte komma in ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | In a Better World ( Hævnen ) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | White Ribbon, The ( weiße Band, Das ) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Caché | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Curse of the Golden Flower ( Man cheng jin dai huang jin jia ) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Life is Beautiful ( vita è bella, La ) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Dogtooth ( Kynodontas ) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | 8 1/2 | 2.5/4 | 3.2/4 |



