Top Family
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Emperor's New Groove | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Teenage Mutant Ninja Turtles (1990) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Aladdin (1992) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Finding Nemo | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Cars | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Monsters, Inc. | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Ratatouille | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Incredibles | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | The Lion King (1994) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Little Monsters (1989) | 3.0/4 | 2.4/4 |



