Top Horror
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zombieland | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Repo! The Genetic Opera! | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Let the Right One In ( Låt den rätte komma in ) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Let Me In | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 6. | Dawn of the Dead (1979) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Dawn of the Dead (2004) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Zombie Honeymoon | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Dead Alive ( Braindead ) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Audition ( Ôdishon ) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Machine Girl, The ( Kataude mashin gâru ) | 3.0/4 | 2.4/4 |



