Best of the 40's by Jeremy

Best of the 40's

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Third Man 4.0/4 3.2/4
2. Citizen Kane 4.0/4 3.3/4
3. The Asphalt Jungle 4.0/4 3.0/4
4. Bicycle Thieves ( Ladri di biciclette ) 4.0/4 3.2/4
5. Casablanca 4.0/4 3.3/4
6. It's a Wonderful Life 4.0/4 3.3/4
7. Brief Encounter 4.0/4 3.0/4
8. Shadow of a Doubt (1943) 4.0/4 3.1/4
9. The Great Dictator 3.5/4 3.3/4
10. Out of the Past (1947) 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name