Top Movies of 2006
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | V for Vendetta | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Say I Do | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Akeelah and the Bee | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Little Miss Sunshine | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Inside Man (2006) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | The Devil Wears Prada | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Hollywood Dreams | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Blue Collar Comedy Tour: One for the Road | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Mission: Impossible III | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Ron White: You Can't Fix Stupid | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Dreamgirls | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Firewall | 3.5/4 | 2.4/4 |



