Top Courtroom Drama by Melanie Daniels

Top Courtroom Drama

# Movie Title Rating Overall Add
1. 12 Angry Men (1957) 4.0/4 3.4/4
2. Anatomy of a Murder 4.0/4 3.1/4
3. A Few Good Men 4.0/4 3.0/4
4. To Kill a Mockingbird 4.0/4 3.3/4
5. Michael Clayton 4.0/4 2.9/4
6. A Time to Kill (1996) 3.0/4 2.9/4
7. Kramer vs. Kramer 4.0/4 3.1/4
8. The Verdict (1982) 4.0/4 3.1/4
9. Presumed Innocent 4.0/4 2.8/4
10. Reversal of Fortune 4.0/4 3.0/4
11. Adam's Rib (1949) 4.0/4 2.9/4
12. Compulsion (1959) 4.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name